• Praha - Pod Harfou 3, otevřeno Po - Pá od 10 do 17 hod
  • +420 775 091 916
  • obchod@tasha.cz

Odborné poradenství

Tasha nabízí odborné poradenství pro naše zákaznice

Máte-li jakékoliv problémy s naším materiálem a potřebujete poradit, určitě vám vyjde vstříc naše odborná technoložka Markéta Krumlovská. Přímo s ní se můžete domluvit na osobní schůzce a projednat s ní veškeré problémy. Ukáže vám jak se správně s materiálem pracuje a zodpoví vám veškeré vaše otázky. S Markétou se můžete domluvit na tel.č. 775 091 916 na termín, který vám bude vyhovovat.

Často kladené dotazy

Permanentní make-up

Nehty

Pedikůra

Kosmetika

Permanentní make-up

Co mám dělat s obočím, které potřebuje korekci, je vybledlé, ale místo světle hnědé barvy je do červena. Jaký pigment mi poradíte?

TASHA Beauty ve své prodejně má kvalitní německé pigmenty se zvýšenou koncentrací mikropigmentů, které dokonale kryjí pokožku. V široké škále barevných odstínů s podtónem jsou 3 pigmenty na obočí s přidáním zelené. Jsou určené nejen na korekci oboči, které vybledlo dočervena, ale i na nové obočí. Zelená v hnědé zabezpečí, že vyblednutím se obočí zesvětlí, avšak nebude „mutovat“ dočervena. Jsou to pigmenty 04 Schlamm nejsvětlejší barva, 53 Salt n Peper- barva, která sluší 90% žen, protože působí přirozeně a nakonec Petrol – určená pro tmavovlásky. Pigmenty jsou v balení 3ml nebo 10ml.

Plánuje TASHA Academy učit PMU čárkovanou metodou a jaký máte názor na tento trend?

Stanovit odborný kurz pro doškolení PMU čárkováním není problém, pokud o něj bude zájem. Jaký na to máme názor?

Pokud je kosmetička zručná a má přístroj se speciálními jehlami na čárkování, může vytvořit velmi pěkné obočí. Avšak ne každé ženě se to hodí. Některé ženy, hlavně ve zralém věku, mají řídké obočí, téměř vypadané. Tam je nutné udělat podklad světlejší barvou a až potom čárkovat. Jiné ženy potřebují korekce, protože mají obočí, řekněme si upřímně, „znetvořené“ a v tom případě se musí postupovat jinak, jde o složitější proces. Mladá děvčata čárkování nepotřebují, snad jen pokud chtějí „zahuštění“ obočí a to se může udělat také čárkováním. Nebo mají krátké obočí a chtějí ho zvýraznit. To platí i pro korekce začátků obočí. Opakuji, že když je kosmetička zručná, čárkování bude pro ní hračkou.

Nehty

Čím se liší gely LeChat od TASHA gelů?

TASHA gely představují gelové systémy, které patří v nehtovém designu mezi klasiku. Právě díky technologickým postupům při modeláži nehtů, kdy se vytváří známé "C" oblouky a to bez ohledu na používání gelů různých značek. TASHA gely se rozvinuly od Pink gelu, přes podkladové, stavební až po vrchní Top gely. Na našem trhu jsou oblíbené. Není to jen tím, že TASHA působí v nehtovém designu od roku 2002, ale i proto, že podle slov mnohých nehtařek, se s nimi dobře pracuje.

Naproti tomu, LeChat přináší na náš i slovenský trh nové pojetí v nehtovém designu. Nejde už o modelování nehtů s "pracnými" C-oblouky, ale o prodlužování nehtů s přirozeným efektem. Umožňuje to nová technologie, která je spojením UV gelu s gelovým pudrem. Gel se aplikuje technikou lakování. Je v lahvičce se štětcem. Gel je dokonale viskózní, tj. má dobrou klouzavou konzistenci, neroztéká se, není řídký, není hustý. Je akorát na to, abyste nanesli tenkou vrstvu, posypali jí jemně transparentním gelovým pudrem a vsunuli nehty na krátký čas do UV lampy.

Powder gelem se dají prodloužit a vytvarovat celé nehty. Jinak nehtařce tento gel slouží jako "základní kámen", na který může použít stavební gely LeChat a to podle toho, jakou nehtovou architekturu chce vybudovat.

Na kolik použití je 15ml lahvička Powder UV gelu?

Jak jsme při charakteristice odlišností gelů mezi LeChat a TASHA uvedli, Powder gel LeChat je v lahvičce se štětcem o objemu 15ml. Protože se aplikuje ve spojení s gelovým pudrem, nanášíme tenké vrstvy gelu. Skoro jako bysme lakovali. Pokud se zbavíte zvyku, že ho nanášíte hodně, hlavně kvůli "C" obloukům, vystačí vám na 20 - 30 párů nových rukou. Závisí to od délky nehtu resp. tipu, kterým nehty prodlužujete.

Jaký čas stačí na vytvrzování Powder gel systému?

Díky konzistenci gelu s perfektní viskozitou a spojení gelu s gelovým pudrem, stačí, abyste jednotlivé vrstvy vytvrzovali v 9 watové UV lampě několik sekund, pokud jde o první a druhou vrstvu. Poslední se vytvrzuje 3 minuty.

K prodlužování nehtů POWDER GELEM vám postačí i jednozářivková lampa. Přesvědčte se o kvalitě zářivky, jakou má životnost.

Pokud máte 4-zářivkovou lampu, můžete ji použít při vytvrzování se stejným časem jako při vytvrzování v jednozářivkové.

Mějte na paměti, že by se zářivky měly vyměňovat každých 6-9 měsíců. Opotřebováním se snižuje jejich výkon a prodlužuje se čas vytvrzování.

Mohu použít namísto Powder gelového pudru akrylový prášek?

Ne. Doporučujeme použít se základním Powder gelem Powder gelový pudr LeChat. Zabezpečí vám požadovanou přilnavost. Firma LeChat negarantuje žádoucí výsledek při použití jiného prášku.

Systém Powder Gel je vyvinutý jako kombinace dvou produktů - obou gelů. Navíc, je odzkoušený ve více než 40 zemích světa. Tento systém firmy LeChat má ze strany nehtařek velké uznání.

Při respektování správnych postupů nanášení a vytvrzování, se gel neodchlipuje a vydrží potřebnou dobu do doby doplňování 3-4 týdny.

Má TASHA gely na přírodní poškozené nehty?

Má. V únoru tohoto roku TASHA představila na Interbeauty v Bratislavě a následně na V.I.P. seminářích novou nehtovou značku LeChat a její dva gelové základní systémy. Jeden z nich je Powder Gel a druhý NOBILITY. Práve systém Nobility, s transparentním gelem a celou škálou barevných Bio-gelů, je určený na posilnění poškozených přírodních nehtů nejen na rukách, ale i nohách.

NOBILITY je:

  • Vhodný doplněk ke klasické manikúře – gelová manikúra;
  • Určený na zpevnění;
  • Nehty vypadají elegantně, nelámou se ani neodlupují, jsou pružné;
  • Vhodný je i na nehty, které potřebují odpočinek po dlouhodobém umělém prodlužování nehtů;
  • Umožňuje plnohodnotné prodloužení nehtů s použitím barevných bio-gelů Nobility;
  • Vhodný doplněk ke klasické pedikúře – gelová pedikúra;
  • Vhodný doplněk pro pány - pánská manikúra;

Mnoho klientek určitě uvítá novou službu v péči o přírodní nehty. Navíc se bio-gely Nobility dají odstranit bez poškození přírodních nehtů a to rozmočením gelů díky Soak off formula. Nemusí se pilovat nebo zbrušovat, což nehty nejvíce poškozuje.

Systém Nobility obsahuje 34 barevných bio-gelů, které je možné rovněž odstranit rozmočením.

Systém bio-gelů Nobility je vhodný pro práci nehtových designérek, které mají alergické reakce na pokožce rukou od modelování nehtů gely, které je potřebné pilovat nebo zbrušovat.

Pedikůra

Co pomáhá předcházet křečovým žilám?

Každodenní, aspoň 10 minutové, sprchování nohou, a to od prstů až po boky. Voda má byť zpočátku vlažná, potom studená. Po sprchování je třeba nechat nohy volně oschnout a potom lehkými krouživými pohyby udělat na každé noze dvojminutovou masáž.

Hluboké dýchání: hluboký nádech a prodloužený výdech působí jako pumpa a žilní krev z dolních končetin je takto poháněné k srdci.

Pestrá strava s dostatkem čerstvého ovoce, zeleniny a nerozpustné vlákniny, která pomáhá předcházet zápachu.

Pokládání nohou do vyšší polohy (při sezení za pracovním stolem do vodorovné polohy) aspoň na 15 minut několikrát za den, aby se nohy odkrvily a uvolnily. Při sedavém zaměstnání se třeba každou hodinu dvě-tři minuty procházet a nadýchat čerstvého vzduchu.

Cviky, které v nohách zlepšují průtok krve, např. krčení prstů, zdvíhání předmětů prsty na nohách, přešlapování pata – špička, kroužení chodidly apod. Časté procházení a plaváná v chladnější vodě.

V případě velmi unavených nohou "sedavou koupel" v teplé vodě s nohami vyloženými na okraj vany, čímž se dosáhne prokrvení pánve a odkrvení dolních končetin, a to s efektem velmi příjemného, celkového uvolnění.

Mohu pomoci chodidlům, která jsou už tzv. "odepsaná"?

Samozřejmě. Pokud jste pedikérka a chcete vědět jak, přečtěte si, jaký je rozdíl mezi mokrou a tzv. "suchou" nebo "medicinální", přesněji přístrojovou pedikúrou.

Víte, čím se přístrojová pedikúra zásadně liší od klasické „mokré" pedikúry?

První zásadní rozdíl spočívá v tom, že zatímco při „mokré“ pedikúře pedikérka obvykle chodidla nohou klientky ponoří hned do vody, při přístrojové pedikúře se pracuje s nohami takovými, jaké jsou - suchými. Při „mokré“ pedikúře chodidla nohou musí být odmočená, protože pedikérka pracuje s náčiním, které si vyžaduje změkčenou pokožku. Pokud však pedikérka posuzuje stav chodidel po odmočení, posuzování je zkreslené. Při „suché“pedikúře chodidla nohou jsou suchá, protože pedikérka vykonává ošetření s přístrojem – bruskou a frézami. Aby správne rozhodla, s jakou frézou bude pracovat, musí správně posoudit stav odchylek – změny, deformity, problémy apod. Přičemž na ten jistý problém může použít 3 až 4 frézy a navíc, posuzování v suchém stavu nezkresluje daný problém.

Další rozdíl je v použití náčiní. Např. skalpelem se sice pokožka na chodidle olupuje velmi rychle, avšak do hloubky. Frézami pedikérka pracuje také rychle, ale velmi šetrně.

Rozdíl, který najvíc pedikérka ocení hned na začátku je pracovní úkon vykonávaný na nehtech. V porovnání s klasickou pedikúrou umožňuje přístrojová pedikúra pracovat s NEHTY mnohem lépe a efektivněji. Nehet má dobrou prostorovou paměť a odstranit jeho deformace je možné opravdu jedině přístrojovou pedikúrou!

Nemluvě o odstranění KUŘÍHO OKA. Odstranění pomocí přístrojové pedikúry je absolutně bezbolestné. Pedikérka ho odstraní speciální frézou až do hloubky. Správné odstranění kuřího oka nebolí, jde velmi lehce a neteče při tom krev. Při klasické pedikúře se kuří oko postupně odštěpuje.

Odstranění jakýchkoliv forem zrohovatělé pokožky (zatvrdnutí, mozolů) na chodidle se přístrojově vykonává fyziologicky. Kůže po takovém zákroku nemá sklon rychleji růst, nohy jsou lehké, nic je netlačí a nebolí.

Pedikérka může přístrojovou pedikúrou ošetřovat i chodidla diabetika. Ty se nesmějí namáčet do vody.

Co bysme měli vědět o svých nohách a chodidlech?

Díky nohám může člověk běhat, chodit, skákat a tancovat. S jejich pomocí se dostane v daný čas na dané místo. Můžeme říci, že bez nohou jsme jako bez rukou. A co pro ně děláme, aby vypadali na patřičné úrovni? Bohužel často nic.

Nevhodná obuv - původ většiny onemocnění nohou. Jít spát s neumytými nohami znamená lehnout si s množstvím toxinů na nohách, které během dne nohy vylučují.

STAVBA CHODIDLA

Nohy člověka – vzor dokonalosti. Jsou složené z 26 kostí (dohromady ve stupňovitých úrovních nohou můžeme napočítat čtvrtinu kostí z celého těla), 33 kloubů, 112 vazů; nohy mají složitý systém krevních cév a nervů. Všechny uvedené části mezi sebou vzájemně působí, což umožňuje člověku se elegantně pohybovat. Pata a klenba chodidla plní úlohu tlumičů od úderů a nárazů, které vznikají při každém kroku. Chodidla jsou každodenně zatěžovaná mnohem více než ostatní části těla a proto mají častěji úrazy. Mezi všemi fyzickými neduhy jsou onemocnění nohou nejvíce rozšířená.

Tvar nohou, jejich velikost, výška vnitřního oblouku chodidla, jako i délka prstů nohou jsou u každého člověka jiné, jsou dané geneticky. Náchylnost k některým onemocněním nohou, včetně ploché nohy jako i chodidla „Mortona“ dědíme po rodičích. Pokud víme, jaké problémy nohou mají naši rodiče, měli bysme dbát na prevenci před jejich vznikem. Nohy nám neodpustí nedbalý přístup.

ZÁSADNÍ PODMÍNKY ÚSPĚCHU – REGULÉRNÍ PÉČE O NOHY

Používat hydratační a změkčující krémy. Aspoň 2-3krát do týdne po sprchovaní používat pemzu a výživný krém.

NEHTY NA NOHÁCH

Nehty na nohách trpí různými poúrazovými narušeními, nebo špatnou péčí, nedostatečným krevním oběhem, onemocněními.Patří sem:

  • hematomy, modřiny
  • pohmoždění šlach
  • zhrubnutí nehtů
  • plísně
  • křivé nehty
  • porucha pigmentace
  • lámavost
  • nepravidelný růst

Co nám může prozradit chodidlo?

Každé, dokonce nedoléčené onemocnění, ikdyž před mnoha roky, jakékoliv narušení v činnosti organizmu zanechávají na chodidlech stopy.

Záhyby (vrásky) – ne však čáry podobné na rukách. Hluboké záhyby na patách upozorňují na revmatizmus, zápal sedacího nervu, onemocnění močového měchýře, orgánů, které se nacházejí v oblasti malé pánve, také problémy s bederními obratli. Hulboká vráska na vnějším okraji chodila, ze strany paty, hovoří o poruše funkce štítné žlázy i o selháních v činnosti slinivky a žaludku.Mezi prvním a druhým prstem nohou jsou reflexní zóny 7. krčního obratle, srdce, žilních cév srdce a aorty. Při poruše činnosti těchto orgánů se tu mohou objevit vrásky. Krátké vrásky pod 5. prstem zanechávají zlomeniny či pohmožděniny pokud nejsou doléčené.

Změny na kůži

  • Drsná, zrohovatělá kůže, praskliny na patách, na vnějším okraji chodidla, na bříšku velkého palce, poukazují na oslabené trávení a zažívání, problémy se žaludkem a poruchu látkové výměny.
  • Tvrdá zhrubnutí na kůži, která se znovu objevují bez ohledu na to, že je odstraňujete, nám signalizují o vzniku zatvrdnutí a opuchlin v odpovídajících orgánech.
  • Zatvrdnutá kůže pod 2. a 3. nártovou kostí svědčí o nedoléčeném onemocnění průdušek. Pokud u kuřáka v této oblasti hrubne kůže, pozor na plíce. Zatvrdnutá kůže po okraji bříška velkého palce a na jeho boku svědčí o přenesených úrazech lebky a těžkých mozkových otřesech. Pokud v této oblasti začne kůže žloutnout, je to signál o nepříznivém stavu v oblasti hlavy.

Tvrdou kůži není vhodné hloubkově odstraňovat, protože pod touto pokožkou jsou meridiány poškozených orgánů. Pokud se kůže úplně odstraní, jakoby jsme obnažili daný orgán a mohou vzniknout následné zánětlivé procesy. Zdrsnění kůže na čelní straně velkého palce svědčí o zónách čelních dutin, nosu a hrdla.

Barva kůže

  • Žlutá kůže na plosce a po celém chodidle – poruchy jater, slinivky, močového měchýře.
  • Šedivá barva kůže – sklony ke křečím a spasmům a také k rozšířeným žilám.
  • Červená barva plosky na okraji chodidla svědčí o revmatizmu nebo artritídě a také o poruše nervové soustavy.
  • Celkové začervenání kůže na chodidlech svědčí o poruchách srdečně-cévní soustavy.
  • Studená (ledová) a vlažná chodidla – u člověka žijícího v každodenních stresech a silných emocích.

Mozoly

Pokud jsou na prstech, mezi nimi a pod nimi – podívejte se na zuby, nosní dutiny. Také to může signalizovat problémy se zády.

  • Na 2. a 3. palci – přímé problémy se žaludkem.
  • Mezi 4. a 5. palcem – poruchy činnosti srdce, jater, močového měchýře.
  • Na 5. palci zvrchu a zboku – daná oblast je spojená s hrdlem a ušima.Na patě, obyčejně špičaté – poruchy pohlavních orgánů.
  • Zhrublá rohovitá másta na vnější straně chodidla – problémy se zády – a na vnitřní straně – s tlustým střevem.
  • Hrubá kůže na vnější straně velkých prstů svědčí o poruše výměnných procesech.

Důležité upozornění: Pokud se hrubá kůže neodstraní – neodstraní se ani problém příslušného orgánu.

Jaké hygienické zásady je potřebné při pedikúře respektovat?

Důležité hygienické zásady, které je potřebné respektovat před výkonem služby:

  • Před výkonem je každý zákazník obeznámený s možnými zdravotními riziky a způsobem ochrany zdraví.
  • Nevykonávají se výkony na nemocné kůži a nemocných nehtech.
  • Před výkonem, při ktorém může dojít k porušení celistvosti pokožky, se pokožka musí na místě zákroku očistit a dezinfikovat přípravkem s baktericídním a virucidním účinkem.
  • Při poranění zákazníka nebo pracovníka nebo krvácení v průběhu výkonu, se musí postižené místo okamžitě opláchnout vodou a následně dezinfikovat přípravkem s baktericidním a virucidním účinkem.
  • V případě znečištění rukou biologickým materiálem se ruce musí umýt a dezinfikovat přípravkem s baktericidním a virucidním účinkem.
  • Každému zákazníkovi se vždy na začátku dezinfikují chodidla dezinfekčním prostředkem určeným na dezinfekci ruk, stejně si ruce dezinfikuje i odborný pracovník.

Pracovní nástroje a pomůcky při výkonu služby přístrojová pedikúra:

  • Na pracovišti je možno používat jen pracovní nástroje a pomůcky na jednorázové použití (např. určité druhy pilníků) nebo pracovní nástroje a pomůcky na opakované použití, které je možné snadno čistit a dezinfikovat.
  • Pracovní nástroje a pomůcky na opakované použití musí být po každém zákazníkovi důkladně mechanicky očištěné (např. nádoby na vodní spa koupel) a to umyté vroucí vodou s přídavkem saponátu a osušené.
  • Pracovní nástroje, které mohou způsobit poranění (např. manikúrní kleště nebo nůžtičky, jako i exkavátor), musí se dezinfikovat přípravkem se širokým spektrem účinnosti případně sterilizovat.
  • Plochy, pracovní nástroje a pomůcky, které se znečistí biologickým materiálem, musí být před čištěním dezinfikované přípravkem se širokým spektrem účinnosti.
  • V případě sterilizátoru, kontrola účinnosti musí být vykonána bioindikátory:
    • po instalaci přístroje
    • po 200 sterilizačních cyklech, nejméně však jednou ročně
    • při pochybnostech o sterilizační účinnosti
    • po každej opravě přístroje
  • Pracovník pro výkon služeb je vybavený osobními ochrannými prostředky, především pracovním oděvem a pracovní obuví, také ručníkem a mýdlem. Pracovní oděv musí mít vždy čistý, mění si ho po každém znečištění biologickým materiálem a to ihned.
  • Pracovník nemá na rukách žádné šperky, na pokožce ruk nesmí mít žádné hnisavé, zánětlivé nebo jiné onemocnění.

Kosmetika

Jak kouření ovlivňuje stárnutí kůže?

Výzkumy dokazují, že kůže kuřačky stráne 4krát rychleji, než u žen, které nekouří. Na vině jsou volné radikály. S každou cigaretou vniká do organizmu velké množství těchto agresivních složek s volnými vazbami. Na cestě hledání pevnějších vazeb nešetří nic, co jim stojí v cestě, útočí na stěny buněk, snaží se dostat do jejich nitra, aby změnily informaci v jádru buněk, což má za následek vznik druhé „kvality“ nově vzniklé buňky. Kromě toho, nikotin zužuje krevní kapiláry, čímž se zhoršuje průtok krve a následně dochází ke zhoršení přívodu kyslíku. Na kůži kuřačky se dále projevuje nedostatek vitamínů, protože značná část vitamínů „jde“ na neutralizaci volných radikálů. Hlavně kůži chybí vitamín C – ten je nezbytný pro tvorbu kolagenu, taktéž vitamíny А, Е, provitamín a beta-karoten.

Proč se mi tvoří uhry?

Protože v době dospívání probouzející se hormony aktivují mazové žlázy v kůži, které vylučují nadměrnémnožství mazu. Kožní bazální buňky se poměrně rychle dělí a množství dceřiných buněk uzavírá ústí vlasových folikul.

Maz nemůže odtékat a vzniká klasický "uher" - komedon. Černá hlavička je způsobená nahromaděním tmavého pigmentu - melaninu, ne nečistotou. Změny pH kůže podporují rozmnožení bakterií v uzavřeném folikulu, čímž dochází k zanícení a k tvorbě akné. U některých jedinců tento problém může přetrvávat až do věku 30 až 40 let. Nesnažte se samy uhry vymačkávat ani jinak odstraňovat, neboť vtlačíte bakterie hlouběji do kůže a stav se ještě zhorší. Infekce se tak může rozšířit. Navíc si "vyrobíte" jizvy a skrvny. Raději se včas svěřte do péče kosmetičky.

Mám velmi suchou pokožku. Co je příčinou suchosti kůže?

Základní příčinou suchosti kůže je snížená produkce mazových žláz a tím zhoršený kožní hydrofilně-lipidový film (lipidy znamená tukový, hydrofilní - schopný vázat vodu a zabránit tak odpařování vody z povrchu pokožky). Zároveň s věkem mění obsah hormonů a sníženou hladinou estrogenů pokožka hrubne, je stále sušší, ubyl tzv. dobrý kolagen, který je hlavní příčinou nedostatku vody. Proto suchá pleť potřebuje takové přípravky, aby nahradily ztrátu vody z povrchu kůže, obnovily lipidovou bariéru (ceramidy, různé rostlinné oleje, antioxidanty, které zpomalují překyselení okysličení lipidů, vitamíny E, C, karotenoidy, antioxidační enzymy a jiné). Látky, které dokáží v průběhu dne snížit odpařování vody a v případě zvýšeného působení vnějších vlivů, v důsledku čeho dojde přeci jen k odpaření, dokáží uvolňovat ztracenou vodu (chitosan, polysacharidy, vodní mořské řasy apod.).

Možná to zní příliš odborně, ale chceme upoutat vaši pozornost na fakt, že je opravdu na umění profesionála (kosmetičky, která je schopná posoudit), aby vím "ušila na míru"kosmetické přípravky na vaši pleť a zbavila ji problémů.

Ještě pár slov k suchosti. Stresy, pocení, vnitřní onemocnění, různé mycí a odličovací přípravky s nedostatečnou schopností vytvořit na pokožce komfortní hydrofilně-lipidový plášť a obnovit pH, dále UV záření, různé další vnější vlivy (vítr, chladné počasí) - to vše ovlivňuje suchost jako STAV - pokožka je velmi žíznivá (pokud bysme to chtěli poctivě nejen přirovnat, ale i definovat).

Při správném posouzení vaší pleti i pokožky na těle podle ročního období, aktuálního stavu, věku a jistých dědičných dispozic a při vhodném stanovení domácí péče vhodnými přípravky, se zbavíte současných problémů a navíc tak předejdete předčasným projevům stárnutí (hluboké vrásky, ovislá a ochablá kůže, zarudnutí, tzv. popraskané žilky, hyperpigmentace...).